Teams Postal League Draw

Archery New Zealand Postal League
2018 - 2019 Season Draw

Please refer to the below for the draw for your teams. Make sure you fill out the results card and send it back each month. RESULTS TEMPLATE. 

 

Division 1

   
October
Auckland A vs Mountain Green A
Southland A vs Christchurch A 
Riverglade A vs Gisborne 
November
Auckland A  vs Christchurch A
Mountain Green A vs Gisborne 
Southland A vs Riverglade A
December - January
Auckland A vs Riverglade A
Gisborne A  vs Southland A
Christchurch A vs Mountain Green A
February-March
Auckland A vs Gisborne 
Christchurch A vs Riverglade A
Mountain Green A vs Southland A
April
Auckland A vs Southland A
Riverglade A vs Mountain Green A
Gisborne  vs Christchurch A
     

Division 2

   
October
Auckland B vs Greenwood
Christchurch B vs Manawatu A
River Glade B vs Randwick A
November
Auckland B vs River Glade B
Randwick A vs Christchurch B
Manawatu A vs Greenwood
December - January
Auckland B vs Manawatu A
Greenwood vs Randwick A
Christchurch B vs River Glade B
February-March
Auckland B vs Randwick A
Manawatu A vs River Glade B
Greenwood vs Christchurch B
April
Auckland B vs Christchurch B
River Glade B vs Greenwood
Randwick A vs Manawatu A
     

Division 3

   
October
Rosebank vs Geraldine
Timaru vs Mountain Green B
Randwick B vs Shore A
November
Rosebank vs Mountain Green B
Geraldine vs Shore A
Timaru vs Randwick B
December - January
Rosebank vs Randwick B
Shore A vs Timaru
Mountain Green B vs Geraldine
February-March
Rosebank vs Timaru
Randwick B vs Geraldine
Shore A vs Mountain Green B
April
Rosebank vs Shore A
Mountain Green B vs Randwick B
Geraldine vs Timaru
     

Division 4

   
October
Christchurch C vs River Glade C
Shore B vs Mountain Green C
Ellesmere vs Manawatu B
November
Christchurch C vs Shore B
Ellesmere vs River Glade C
Manawatu B vs Mountain Green C
December - January
Christchurch C vs Ellesmere
Manawatu B vs Shore B
Mountain Green C vs River Glade C
February-March
Christchurch C vs Manawatu B
Mountain Green C vs Ellesmere
River Glade C vs Shore B
April
Christchurch C vs Mountain Green C
River Glade C vs Manawatu B
Shore B vs Ellesmere
     
     
     

Division 5

   
October
Auckland C vs GGWAS A
Trentham Camp vs Randwick C
Dunedin vs (bye)
November
Auckland C vs (bye)
Dunedin vs Trentham Camp
Randwick C vs GGWAS A
December - January
Auckland C vs Randwick C
GGWAS A vs Dunedin
Trentham Camp vs (bye)
February-March
Auckland C vs Trentham Camp
GGWAS A vs (bye)
Dunedin vs Randwick C
April
Auckland C vs Dunedin
Randwick C vs (bye)
GGWAS A vs Trentham Camp
     

Division 6

   
October
Southland B vs Mana
Manawatu C vs (bye)
Waiarapa vs GGWAS B
November
Southland B vs (bye)
Waiarapa vs Mana
GGWAS B vs Manawatu C
December - January
Southland B vs Manawatu C
Mana vs GGWAS B
Waiarapa vs (bye)
February-March
Southland B vs Waiarapa
GGWAS B vs (bye)
Manawatu C vs Mana
April
Southland B vs GGWAS B
Manawatu C vs Waiarapa
Mana vs (bye)